XXXII. 6. Mateřinka – únor 2018

1.2.2018Mateřinka

Vážení rodiče!

Ráda bych za celý kolektiv MŠ poděkovala těm, kteří dorazili v pondělí 22. 1. do MŠ, aby se dozvěděli něco o projektu naší nové zahrady. Účast byla tentokrát nižší, my ale i přesto doufáme, že se s námi společně zapojíte do zlepšování naší nové zahrady.

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK v Olešnici byl úspěšně dokončen. Děti byly moc šikovné a nadšené.

PLAVECKÝ KURZ byl taktéž úspěšně dokončen. Děti se teď pyšní diplomem se svými úspěchy a také fotkou (prosíme o uhrazení 10 Kč za její pořízení). Dětem, které kvůli lyžování propásly poslední lekci plavání, bude umožněn náhradní termín. Rodiče budou včas informováni.

  • V úterý 30. 1. v 10:30 hod. nás přijede do MŠ navštívit Divadlo u staré herečky s představením Mauglí (pohádka o divoké přírodě).
  • V pátek 2. 2. jsou pololetní prázdniny, tudíž bude v MŠ omezený provoz na jednu třídu. Prosím, aby rodiče co nejdříve nahlásili, jak budou jejich děti chodit.
  • Ve středu 21. 2. pojedeme do Rychnova nad Kněžnou na divadelní představení O Balynce a dobrém štěněti v Pelclově divadle.
    odjezd od školky v 7:15
    – Budeme Vám rozdávat souhlasy s cestou, proto prosíme o vyplnění.

Provozní náklady MŠ hradí obec Dobré. Díky tomu nemusíte platit finanční příspěvek za pobyt dítěte. Tato výhoda je ale vykoupena vaší občasnou pomocí. Prosíme rodiče o přinesení hygienických potřeb na 2. pololetí: toaletního papíru 2x, papírových ubrousků, kapesníčků 2x a lepidla.

Co nás ještě čeká v druhém pololetí? Nyní poznáváme různé kultury a kontinenty (Afriku, Antarktidu, Ameriku apod.). Zjistíme, co je důležité pro naše zdraví, poznáme lepé naše tělo a zimní sporty. Na jaře se budeme zabývat knihami, divadlem a uměním; poznávat zvířátka a jejich mláďátka, jarní kvítí. Využijeme dopravní hřiště k učení pravidlům silničního provozu a zjistíme, čím vším lze cestovat. V létě na nás čekají letní sporty a slavnostní akce.

Děkujeme všem rodičům za spolupráci, za donesené peníze na AKCE. Kdo tak ještě neučinil, prosíme o včasné vyřízení s třídní učitelkou, ať nám potřebné finance na budoucí akce dětí nechybí.


Za kolektiv MŠ Dobré Michaela Šponiarová

Sponzoři