XXVII. 5. Mateřinka – leden 2022

10.1.2022Mateřinka

Vážení rodiče,

nejprve bych Vám za celý kolektiv MŠ chtěla popřát do nového roku 2022 mnoho zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti a spoustu radosti s Vašimi dětmi. Rok 2021 je za námi a my si budeme přát, aby rok 2022 byl klidnějším, lepším a pomalu nás vracel k normálnímu životu.

Vánoční svátky plné odpočinku a pohody jsou za námi a my se můžeme společně podívat, co nás čeká v měsíci lednu. Ve čtvrtek popřejeme jako „TŘI KRÁLOVÉ” všem štěstí, zdraví, dlouhá léta,.. a to s korunami, které si samy děti vystřihnou a vyzdobí.

Týdny zaměříme na tato témata (upravíme dle počasí):

„Tříkrálovský“ – Vítáme nový rok písní „My tři králové“, seznamujeme je s tradičním svátkem, hrajeme didaktické hry, malujeme dárky, trénujeme skládání papíru, stříhání, 1. písmenko a poté celý podpis, …

„Zdravíčkový“ – Procvičujeme všechny naše smysly, poznáváme lidské tělo a zaměřujeme se na zdraví a prevenci, pomáháme zvířátkům a ptáčkům – sypeme zrníčka do krmítka …. Zpíváme a tančíme …

„Zima v lese“ – Povídáme si o tom, kdo spí zimním spánkem, co se děje v zimě v lese, co je to krmelec a jak můžeme v zimě pomoci zvířátkům my, poznáváme ptáčky podle vzhledu i zpěvu, malujeme zvířátka …

P okud nám počasí dovolí a napadne trochu sněhu, plánujeme se staršími dětmi výcvik a výlety na běžkách po okolí. Čeká nás také bobování a jízda na lopatách. Prosíme rodiče o vhodné oblečení k těmto zimním sportům (oteplovačky, kombinézy, šusťáky, teplé ponožky, nepromokavé rukavice – menší děti palcové). Při promáčení či zpocení prosíme o náhradní oblečení – hlavně ponožky, punčocháče a trička. Předškoláci potřebují k lyžování na běžkách silné ponožky.

Na závěr bych ráda poděkovala všem za krásné, nápadité a originální dárečky do adventních kalendářů. Děti, které nebyly přítomné, najdou dárečky v košíku. Na vánoční nadílku v MŠ jsme vybírali příspěvek 300,-Kč a prosíme rodiče, kteří ještě neplatili, o tento příspěvek.Ježíšek přinesl dětem mnoho nových hraček a pomůcek, se kterými si budou dále hrát a jejichž seznam si můžete prohlédnout na hlavních dveřích. Touto nadílkou doplňujeme hračky rozbité a opotřebené.

I v následujícím období budeme dbát důsledně na zdraví dětí, a proto nebudeme přijímat děti s rýmou, kašlem a jinými zdravotními problémy.

Na úspěšnou spolupráci se těší A. Pultrová s kolektivem MŠ Dobré Bc. Andrea Pultrová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři