XXVII. 4 Mateřinka – prosinec 2021

30.11.2021Mateřinka

Vážení a milí rodiče,

nastává nám všem Vánoční čas, tak bych Vám všem chtěla

popřát co nejméně stresu s předvánočními přípravami a více

prožitých společných chvil plných pohody.

I ve školce se budeme těšit z Vánoční atmosféry, při které nás čeká mnoho činností a zajímavostí. V každém z následujících týdnů si budeme vždy zapalovat Adventní svíčku a každý den otevírat jedno okénko Advetního kalendáře.

Prosíme rodiče, kteří ještě nestihli donést dárečky, aby na nás nezapomněli, ať nemáme nějaké prázdné okénko. Také bude den svaté Barbory 4.12., kdy je nejvyšší čas utrhnout si nějakou „barborku“ do vázičky.

  1. Hned v prvním Mikulášském týdnu (jak již název napovídá) nás bude čekat návštěva Mikuláše v pátek 3. 12. v 10 hod. venku před školkou.Děti mu zarecitují či zazpívají a jistě od Anděla dostanou nějakou odměnu. Samozřejmě s Mikulášem chodí anděl, ale i čerti. Citlivější děti mohou mít s sebou doprovod jednoho z rodičů či jiného člena rodiny (pouze jedna osoba).
  1. Ve druhém Andělském týdnu si budeme vyprávět o biblických příbězích, například komu a kde se narodil Ježíšek, o Noemově arše či o Jonášovi, povíme si o Deseti přikázáních a budeme se věnovat etické výchově, ale i výrobě ozdobiček, abychom cvičili prstíky.
  1. Třetí týden zvaný Zvyky, tradice a dárečky se budeme těšit na Vánoční nadílku pod stromečkem v tělocvičně, kde si zazpíváme koledy, vyzkoušíme různé zvyky a tradice. Chystáme nadílku na středu 15. 12. v 9 hod. bohužel bez účasti rodičů. Dárečky kupujeme z financí od Obce, ale také každý rok z příspěvku rodičů. Proto Vás prosíme o Kč na bohatší nadílku, nejpozději do 8. 12. Peníze předejte, prosím, učitelkám ve třídě a podepište se. Děkujeme.

Z dalších akcí nás čeká hudební workshop s pohádkou „A k nám chodí Ježíšek“, které je naplánováno na pondělí 20.12. v MŠ, pokud se nezmění nařízení vlády.

A jelikož se děti budou hodně těšit na příchod Ježíška s Vámi doma, tak Vánoční prázdniny začínají 23.12.2021. Znovu se sejdeme ve školce 3.1.2022. Případné změny bychom Vám oznámili.

Změny v akcích jsou vždy vyvěšeny na Šaškovi v hlavní chodbě nebo na dveřích.

Počasí nám slibuje i nějaký ten sníh, tak určitě vyrazíme na kopec, proto, prosím, sledujte počasí a dávejte dětem vhodné oblečení, na kterém se nedrží sníh, a hlavně dobré rukavice a boty.

Z uplynulého měsíce bychom chtěli poděkovat paní Novotné za skleničky a svíčky, paní Serbouskové za magnetky, papírové ruličky a kelímky, dále paní Kolomazníkové za papíry na malování a velmi děkujeme paní Rufferové za jádra ořechů.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem rodičům za skvělou spolupráci v tomto roce a popřát šťastné a veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

M. Myšková a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři