XXV. 9. MATEŘINKA – červen 2021

31.5.2021Mateřinka

Vážení rodiče,

v minulém měsíci jsme si nedostatek akcí v tomto roce mohli vynahradit venkovními akcemi. V „Cestovatelské pohádce o Novém Zélandu“ jsme tady přivítali cestovatelku s jejím plyšovým kamarádem ptákem kivi z Nového Zélandu a mapou. Vyprávěli nám o maurech, původních obyvatelích této vzdálené země, jaké tam mívají počasí, jaká tam najdeme zvířátka, která nikde jinde nežijí, a další zajímavosti.

O týden později za námi přijel geolog s akcí „Cesta do Pravěku“, aby nám pohovořil o své práci a ukázal nám zkameněliny pravěkých měkkýšů i části dinosauřích koster. Na dlouhém provaze nám pomocí uzlů znázorňujících klíčové události naší planety ukázal, jak dlouhou dobu trvalo od vzniku planety Země, než jsme se tu objevili my, lidé. Dozvěděli jsme se, jak vznikla naše planeta, jak zde vznikly oceány a v nich život, jak to zde vypadalo v pravěku. Pro lepší představu jsme si vystavované kameny s otisky pravěkých rostlin a živočichů i skutečné zuby pravěkých ještěrů mohli osahat. Jako dárek si děti vyrobily sádrový odlitek, podobný fosiliím, které jsme si prohlíželi.

A na co se těšit tento měsíc?

– v úterý 1. 6. nás čeká oslava Dne dětí a návštěva sokolníka s akcí „Dravci a sovy“, potom děti čeká zábava na zahradě s odměnami.

– v pondělí 14. 6. se budeme těšit na hudební workshop „Co to bzučí v úle“.

– v úterý 15. 6. – fotografování na přání rodičů – v dotazníčku označte své přání

– ve středu 16. 6. zveme všechny rodiče předškoláků na slavnostní „Pasování předškoláků“ které proběhne v 15:00 před budovou školy s divadlem

– v úterý 22. 6. pojedeme na školní výlet do ZOO do Dvora Králové nad Labem na zvířátka.

– ve čtvrtek 24. 6. pro předškoláky se bude konat Tulácký den zakončený přespáním

ve školce. Podíváme se do Klopotovského údolí v Novém Městě nad Metují.

Co se týče plavání, bohužel ho už do konce roku nedochodíme – bude navrácena poměrná částka.

V jednotlivých týdnech se budeme věnovat…

1. Slavíme Den dětí – povídáme si o svých přáních, ale i o ptácích, zvířatech a jejich mláďatech

2. Voda a její koloběh v přírodě – povídáme si, kam teče voda v potoce, kde se berou mraky, z kterých prší, k čemu slouží voda, pokusy s vodou …..

3. Hudba – povídáme si o hudbě, o různých hudebních rytmech a stylech, jaké známe nástroje, které mohou vydávat zvuky, zpíváme, tančíme …

4. Těšíme se na prázdniny – povídáme si, co budeme dělat o prázdninách, co děláme v létě, jak se chovat, abychom se nezranili na silnici, ve vodě,… a budeme sportovat na zahradě, uspořádáme „Sportovní den“ s odměnami.

Určitě jste si někteří všimli krabice „ZTRÁTY A NÁLEZY“ u schodů, kde se nám během tohoto školního roku nakupilo pár kousků oblečení, které stále nenašlo majitele. Prosím podívejte se tam, zda některé z věcí nepostrádáte.

Děkujeme za sběr papíru, kdo ještě neřekl, že přinesl sběr, ať se nahlásí v kanceláři školky. Děkujeme všem rodičům za dodržování všech hygienických opatření a za pozornosti, které nám nosíte. Jmenovitě paní Kolomazníkové za puzzle, kostky, princeznovské šaty a sazeničky rajčat do školní zahrádky, paní Popelkové a panu Popelkovi za výrobu pletiva na míru na naší zahrádku a paní Macháňové za knížky a letadýlko. Chůvě M. Myškové děkují Motýlci za super molitanové kostky.

Omezený provoz MŠ bude během letních prázdnin od 1. – 16. 7. a 16. – 31. 8. probíhat hlavně na školní zahradě. Prosíme o nahlášení docházky dětí do 12. 6. Provoz bude přerušen od 19.7. – 13. 8. Budoucím prvňáčkům přejeme 1. září šťastný start a na ostatní se těšíme ve školním roce 2021/22. Užijte si prázdniny plné radosti, zdraví, odpočinku a veselých zážitků.

Martina Metelková a V. Paštiková s kolektivem MŠ

Sponzoři