XXV. 8. MATEŘINKA – květen 2021

4.5.2021Mateřinka

Vážení rodiče,

aprílový duben je za námi a jaro už je v plném rozkvětu.

Od 12. dubna se znovu otevřely školky a mohli jsme přivítat alespoň předškolní děti. Tyto dva týdny byly pro děti těžké především kvůli probíhajícímu testování, ale děti vše skvěle zvládly. Poslední dubnový týden jsme se už přiblížili k běžnému chodu školky a přivítali jsme i mladší děti.

Situace je stále nelehká, proto prosíme rodiče o dodržování pravidel. Před vchodem do MŠ použijte dezinfekci rukou, vstupujte pouze s respirátorem a nevstupujte do tříd.

Prosíme, abyste vodili pouze zdravé děti. Pokud předškolák nebude docházet, prosíme o omluvenku. Pokud má dítě rýmu, kašel z důvodu alergie, přineste, prosím, potvrzení od lékaře.

Minulý týden jsme na zahradu nasázeli s dětmi vrbové proutky. Doufáme, že nám vyrostou a vytvoříme z nich vrbové domečky.

Co nás nyní čeká?

V pátek 7. 5.Zápis nových dětí do MŠ

V úterý 11. 5. – Cestovatelská pohádka o Novém Zélandu – v 8,30 hod.

Ve čtvrtek 20. 5.Focení dětí – vyfikněte své děti

25. – 27. 5. – SBĚR PAPÍRU. Balíky papíru noste za školku do kontejneru. Zvlášť dávejte směsný papír a zvlášť svázané noviny a časopisy – platí za ně víc peněz. Místa budou označena.

Další mimořádné akce – divadla, vzdělávací programy apod. sice plánujeme, ale neznáme přesné termíny, ale včas Vám je oznámíme u vchodu. Jedná se o:

Dravci a sovy a Cesta do pravěku

Všechny společné akce mohou probíhat pouze venku, proto děti dobře oblékněte – teple při chladném počasí, lehce + čelenka při slunečném počasí. Většinu času máme především trávit venku, proto sledujte počasí a děti podle něho oblékejte, aby nenachladly nebo naopak se nepřehřály. Děkujeme.

Jak jste si jistě všimli, máme nové webové stránky – materskaskoladobre.cz

Veškeré aktuality jsou prozatím vkládány i na starší stránky školky, ale časem chceme příspěvky vkládat pouze na stránky nové. Proto Vás prosíme, využívejte již nyní především nové webovky.

V květnu se budeme věnovat:

1. Den matek, naše maminka má svátek – budeme se věnovat rodině, členům rodiny, kresbě postavy a výrobě dárečku pro maminku + 4.5.2021 Mezinárodní den hasičů

2. Vesmír a planety – rozšíříme si povědomí o jednotlivých planetách. O Zemi a Vesmíru. Nejmladší děti – Moje tělo a péče o zoubky.

3. Vstávej semínko holala – pozornost zaměříme k semínkům a rostlinkám

4. Jaro na louce – vytvoříme si herbáře a budeme určovat, poznávat, zkoumat hmyz a květiny – nejstarší by mohly znát 8-10 kytiček.

UZAVŘENÍ MŠ – Provoz mateřské školy bude přerušen v létě od 19.7. do 13.8.2021.

Poděkovat chceme paní Sedlákové za tuby od vitamínů a panu Frymlovi za kamínky na malování a všem za dobrou spolupráci.

Krásný květen přeje Bc. Andrea Pultrová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři