XXV. 5. MATEŘINKA – LEDEN 2021

10.2.2021Mateřinka

Vážení rodiče,

nejprve bych Vám za celý kolektiv MŠ chtěla popřát do nového roku 2021 mnoho zdraví, štěstí, lásky, spokojenosti a spoustu radosti s Vašimi dětmi. Rok 2020 byl pro nás pro všechny těžkým rokem a plným změn. Proto si budeme přát, aby rok 2021 byl klidnějším, lepším a pomalu nás vracel k normálnímu životu.

Vánoční svátky plné odpočinku a pohody jsou za námi a my se můžeme společně podívat, co nás čeká v měsíci lednu.

Ve středu popřejeme jako ,,TŘI KRÁLOVÉ” všem štěstí, zdraví, dlouhá léta,.. a to s korunami, které si samy děti vystřihnou a vyzdobí.

Týdny zaměříme na tato témata:

– ,,TŘÍKRÁLOVSKÝ” – Vítáme nový rok písní „My tři králové“, seznamujeme je s tradičním svátkem, vytváříme si koruny, trénujeme skládání papíru, stříhání, 1. písmenko a poté celý podpis

– ,,ZDRAVÍČKOVÝ” – Procvičujeme všechny naše smysly, poznáváme lidské tělo a zaměřujeme se na zdraví a prevenci, pomáháme zvířátkům a ptáčkům – sypeme zrníčka do krmítka ….

-,,ESKYMÁCKÝ” – Povídáme si o Eskymácích, vytváříme si povědomí o existenci jiných kultur a národností, stavíme iglú, experimentujeme s vodou, sněhem a barvami…

-,,ZIMNÍ SPORTY” – Rozhovory o zimních sportech, o oblékání v zimě a bezpečnosti, zimní radovánky ve sněhu, či bez něho …

Pokud nám počasí dovolí a napadne trochu sněhu, plánujeme se staršími dětmi výcvik a výlety na běžkách po okolí. Čeká nás také bobování a jízda na lopatách. Prosíme rodiče o vhodné oblečení k těmto zimním sportům (oteplovačky, kombinézy, šusťáky, teplé ponožky, nepromokavé rukavice – menší děti palcové). Při promáčení či zpocení prosíme o náhradní oblečení – hlavně ponožky, punčocháče a trička. Předškoláci potřebují k lyžování na běžkách silné ponožky.

Sluníčka – předškoláci se připravují na vstup do školy. Co by měl předškolák zvládat? Správně vyslovovat, znát barvy, pojmenovat věci kolem sebe i geometrické tvary, znát své jméno a bydliště, vyprávět pohádku, nakreslit obrázek, osobu, umět správně držet tužku, stříhat, skládat papír, počítat do 6ti, porovnávat (více x méně, větší x menší atd.), soustředit se na určený úkol a splnit ho, též umět poslechnout atd. Společně s Vámi pomáháme připravovat předškoláky na jejich důležitý den zápisu i následné vzdělávání. Bez vás rodičů to ale nelze zvládnout. Proto Vás vyzýváme k procvičování těchto úkolů.

STEP – rodičovský dotazník

Naše MŠ je zapojena do projektu ,,Předškolákovo individualizované vzdělávání” a rádi bychom Vás požádali o spolupráci při šíření a zdokonalování „Rodičovského dotazníku školní připravenosti“, který může být užitečný rodičům i nám.

Chcete se dozvědět více o Vašem předškolákovi? O tom, jak cíleně podpořit jeho rozvoj?Pokud máte děti ve věku 5 až 7 let, máte nyní možnost zdarma využít zcela nový on-line Rodičovský dotazník školní připravenosti na adrese: www.rozvojditete.cz. Získáte informace o stavu školní připravenosti Vašeho dítěte a také tipy a náměty na podporu oslabených oblastí. Předem děkujeme.

Na závěr bych ráda poděkovala všem za krásné, nápadité a originální dárečky do adventních kalendářů. Zároveň prosíme rodiče o příspěvek 300,-Kč na vánoční nadílku v MŠ, která již proběhla a Ježíšek přinesl dětem mnoho nových hraček a pomůcek, se kterými si budou dále hrát. Touto nadílkou doplňujeme hračky rozbité a opotřebené. Děkujeme paní Kleinerové za papíry a paní Popelkové za lepidla.

I v následujícím období budeme dbát důsledně na zdraví dětí, a proto nebudeme přijímat děti s rýmou, kašlem a jinými zdravotními problémy

Na úspěšnou spolupráci se těší Bc. Andrea Pultrová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři