XXV. 4. Mateřinka – Prosinec 2020

10.2.2021Mateřinka

Čas radosti, veselosti nastal světu nyní…“

    Vážení rodiče,

listopad je za námí a čeká nás poslední měsíc v tomto roce. Zimní čas očekávání, obdarovávání a radosti. Hodně z Vás již zodpovědně přineslo dárečky do adventního kalendáře, který jsme pro děti, jako každý rok, připravily. Díky Vaší spolupráci a dárečkům bude dětem lépe ubíhat čas čekání. Prosíme ty, co ještě nestačili něco přinést, aby tak učinili. Začátek adventu je tu, již od pondělí 30.11. budeme spolu s dětmi každý den zpívat koledy, poslouchat vánoční příběhy, rozsvěcet svíčky na adventním věnečku a to nejlepší, rozdávat dárečky.

Co nás čeká v prosinci?

Týdny zaměříme na tato téma:

Mikulášský“ – naučíme se básně, písně a tanečky na toto téma, vyrobíme si čertíky a budeme očekávat „návštěvu“.
„Světýlkový“ – seznámíme se s různými biblickými příběhy, koledami
a budeme vyrábět ozdobičky apod.
„Dárečkový“ – seznámíme děti se zvyky a tradicemi v čase vánočním, budeme se radovat z vánoční nadílky a vyrábět dáreček pro vás.

V měsíci listopadu jsme nemohli uskutečnit besídku, na které by Vám děti ukázaly, co všechno se stačily od začátku školního roku naučit. Doufáme, že alespoň domů chodí plni zážitků a vyprávění. Bohužel ani další tradiční akce neproběhnou.

Na co se tedy můžeme těšit?

Ve středu 2.12. – budeme v MŠ péct perníčky

V pátek 4.12. – přijde ke školce Mikuláš, anděl a čert – budou stát na balkóně – děti jim předvedou, co se naučily a dostanou mikulášskou nadílku z prodejny potravin a ze školní kuchyně.

V úterý 15.12. – VÁNOČNÍ NADÍLKA – dárky pod stromečkem v tělocvičně – letos bohužel nebude přístupná rodičům. Koledy, vánoční zvyky a soutěže proběhnou ve třídách.

Mateřská škola je uzavřená od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021.

Děkujeme rodičům, kteří u učitelek vyrovnali stav financí jejich dítěte. Také si velmi vážíme Vašeho přístupu k hygienickým opatřením a všem nařízením v dnešní těžké době.

PODĚKOVÁNÍ patří Všem rodičům za spolupráci, za dárečky a za věci na tvoření, které nám neustále nosíte. Konkrétně děkujeme p. Paštové za kartony, p. Kohoutkové za sušené plody, p. Kolomazníkové za obraz s plátnem, p. Petrové za husí a paví brka, p. Pohlové za dřevěné skládačky, p. Preiningerové za papíry a p. M. Mrkvičkové za pěnové puzzle na vylepování.

Na závěr Vám všem chceme popřát klidný advent spolu s nejbližšími a štastné vykročení do Nového roku 2021!

Michaela Šponiarová a kolektiv MŠ Dobré 

Sponzoři