XXV. 2. Mateřinka – říjen 2020

10.2.2021Mateřinka

Vážení rodiče,

1. měsíc v tomto školním roce děti úspěšně zvládly.  Děti si na sebe zvykají. Poznaly nové kamarády a paní učitelky. Děti se vyfotografovaly na zimním pozadí. Až fotografie dorazí, můžete si je zakoupit. Starší děti začátkem září zahájily lekce plavání, byly na výstavě hub a procvičily svoji kondici na turistických vycházkách. V letošním roce budou každé úterý. Budeme mít nové webové stránky, ale zatím fotky dětí budou zveřejňovány na serveru rajče: https://materskaskoladobre.rajce.idnes.cz/.   Souhlasy máme, nikdo nebyl proti. Proběhla schůzka s rodiči, zápis si můžete přečíst u vchodu.

Co dalšího nás čeká v měsíci říjnu?

Šípkový+Kaštánkový, Bramborový, Deštíkový a Dýňový týden

 v úterý 6.10. – DIVADLO V MŠ – Jak Jeníček zabloudil + O lesních pěšinkách

–          13. – 14. 10. Proběhne SBĚR PAPÍRU, kontejner bude přistaven za MŠ – na dopravním hřišti (lze tam zajet autem), svojí účast při sběru nahlaste p. Fléglové v kanceláři (nebo p. uč.) Rozdělte, prosím, zvlášť noviny + časopisy a zvlášť sběrný papír. Výtěžek bude věnován na akce dětí.

–          v pondělí 19. 10. – DIVADLO V MŠ – Jak koťátko zapomnělo mňoukat

Ve čtvrtek 29. a pátek 30. 10. jsou podzimní prázdniny a provoz MŠ bude omezen – docházku nahlaste, prosím, nejpozději do středy 21. 10. (z důvodu stravování) u učitelek.

S dětmi chodíme každý den ven. Jsme rádi, když sledujete počasí a své děti podle toho oblékáte (nepromokavé oblečení, slabé čepice, slabé rukavice, vhodná obuv apod.). Ne vždy děti mají v košíčku i náhradní oblečení, když si něco zamokří (náhradní tepláky do školky, triko, spodní prádlo a ponožky). Při vyzvedávání dětí prosím dbejte na to, aby si děti braly všechny věci z košíčku.  Do košíčků dáváme i důležité informace pro Vás.

Děkujeme za donesení povlaků na polštářky a hygienické pomůcky. Kdo tak ještě neučinil, ať to prosím urychleně napraví.

Děkujeme rodičům „ Sluníček“ za vyplnění dotazníku pro případné uzavření třídy/školky. Díky dotazníku víme, že všichni rodiče mají přístup k internetu, ale někteří už nemají možnost tisku. Vyzvedávání pracovních listů by bylo

před MŠ vždy v PÁTEK mezi 14 a 16 hod. Pokud tato situace nastane, budete kontaktováni.

Děkujeme, že nám dle vlastních možností pomáháte. Jmenovitě chceme poděkovat paní Sedlákové za cukety

na výzdobu a výrobu, skicáky a barevný samolepící papír, paní Kolomazníkové za papíry na kreslení, paní

Špringrové za dětské žehlicí prkno, paní Fialové za dekorační síť a kartonové desky, paní Kohoutkové za krepový papír, paní Petrové za modelínu, tužky, barevné papíry a čtvrtky, paní Jahelkové – za modelínu, voskovky, vodovky, pastelky, tempery, barevné papíry a štětce, paní Dostálové za papíry na kreslení , paní Železné z lékárny Dr.Max za hračky s modelínou a paní Petrové za barevné papíry a modelínu.

Představujeme Vám odpolední  kroužky pro děti ve třídě „Sluníček“  a „Broučků“ (13:00 – 14:00 hod.)

Týden ŠKOLÁČEK – „sluníčka“ STŘEDŇÁČEK – „broučky“ 
SPondělíJAZÝČEK + FILDAPaštikováTVOŘÍLEK + CESTYŠestáková
UÚterýBARVÍNEK + EKOPultrováJAZÝČEK+ DOPRAVÁČEKPaštiková
DStředaJAZÝČEK + DOPRAVÁČEKPaštikováTVOŘÍLEKŠestáková
ÝČtvrtekTVOŘÍLEK + CESTYŠestákováBARVÍNEK + EKOPultrová
 PátekBARVÍNEK + EKOPultrováCESTYŠestáková
      
LPondělíFLÉTNIČKA + SOVIČKAJiříčkováPÍSÁLEK + TANČÍLEKŠponiarová
IÚterýPÍSÁLEK + TANČÍLEKŠponiarováŠIKULKA + ANGLIČTINKACvejnová
CHStředaŠIKULKA + ANGLIČTINA + KNIHYCvejnováFLÉTNIČKA + SOVIČKAJiříčková
ÝČtvrtekFLÉTNIČKA + SOVIČKAJiříčkováPÍSÁLEK + TANČÍLEKŠponiarová
 PátekŠIKULKA + ANGLIČTINKACvejnováFLÉTNIČKA + SOVIČKAJiříčková

Přehled je na nástěnce v chodbě.          Vysvětlivky, co se děti učí:

BARVÍNEK = VV = malování – poznávání nových technik

EKO = seznamování s ekologickými pojmy – třídění odpadu, příroda

PÍSÁLEK = grafomotorika, správné držení tužky

TANČÍLEK = hudebně pohybové činnosti

FLÉTNIČKA = seznamování se hrou na hudební nástroj a s hudebními pojmy

SOVIČKA = matematické představy – porovnávání, přemýšlení, hledání společného znaku

ŠIKULKA = Pv = vytváření z papíru a z různých materiálů, cvičení jemné motoriky

KNIHY = návštěva knihovny a prohlížení, půjčování a získávání vztahu ke knihám

ANGLIČTINKA = seznamování se základy anglického jazyka formou hry, písní

JAZÝČEK = cvičení správné řeči, poznáváme hlásky, soustředění, vyprávění, popis obr., porozumění řeči

FILDA = poznávání, přemýšlení, rozdíly

DOPRAVÁČEK = pravidla, kázeň, jízda na DH, bezpečnost

TVOŘÍLEK = rozvoj tvořivosti, myšlení a jemné motoriky

CESTY = poznáváme ostatní světadíly, státy atd.

        Na úspěšnou spolupráci se těší K. Cvejnová s kolektivem MŠ Dobré

Sponzoři