XXIV. 6. Mateřinka – únor 2020

1.2.2020Mateřinka

Vážení rodiče,

Po Jarních prázdninách nás čeká nový měsíc Únor, ve kterém si snad užijeme více zimních radovánek. Zatím jsme si je neužili. V tomto měsíci, vždy ve středu, stále pokračuje PLAVECKÝ KURZ. O jarních prázdninách 5. 2. plavání není. Čekají nás ještě poslední 2 lekce.Na konci kurzu děti dostanou diplom a  vyfocené děti fotografii za cca 10,- Kč.

Akce, které nás čekají v měsíci únoru:

Ø  Jarní prázdniny jsou od 3 . 2  – 7. 2. –  je omezený provoz v 1 třídě.

Ø  Plavání se z důvodu prázdnin posouvá na další týden, další lekce bude 12.2. a 19. 2. 2020.

Ø  Ve čtvrtek 27. 2. nás čeká divadlo Jak uhlíř skoumal svěrák v Pelcově divadle v Rychnově nad Kněžnou- sraz bude nejpozději v 7:25 u MŠ.

Ø  Prosíme rodiče, kteří ještě nedonesli peníze na AKCE, aby tak učinili co nejdříve.

Úplata za předškolní vzdělávání se v naší MŠ od rodičů nepožaduje. Proto od rodičů vybíráme hygienické potřeby, na 2. pololetí = 4x toaletní papír, kapesníčky papírové, tekuté mýdlo, lepidlo a finance na pomůcky 300Kč. Žádáme rodiče o pomoc při opravě hraček.

 Minulý měsíc proběhla DIAGNOSTIKA školní zralosti dětí, které nastoupí v září do školy. Je to takový průzkum, kde se zjistí, v čem děti vynikají a v čem naopak tápou. Tyto informace Vám sdělíme při osobních schůzkách. Proto si zapište do notýsku – na stolku před ředitelnou – termín konzultační hodiny. Bylo by vhodné, aby všichni rodiče mohli nahlédnout do této diagnostiky. Dále prosíme rodiče, kteří uvažují o odkladu školní docházky u svých dětí, aby to neprodleně nahlásili paní ředitelce.

Vchodové dveře jsou zabezpečené novým kódem, který vám sdělí učitelka. Důrazně Vás žádáme, abyste tento kód nesdělovali jiným osobám, ani dětem a NEPOUŠTĚLI nikoho cizího do MŠ (když si nejste jistí, oznamte cizí osoby komukoli ze zaměstnanců MŠ), jde o bezpečnost vašich dětí.

Naše školka opět dostala nabídku na pobyt u moře v Itálii. Máme na výběr z více termínů:

    2.          termín 4.6. – 11.6. za akční cenu pobytu (5 nocí v hotelu) á 3.690,- Kč za osobu. Pobyt by se mohl prodloužit o den. Odjezd již 3.6.

 • ZŠ Dobré zve ve čtvrtek 11. dubna předškoláky k zápisu do 1. třídy,
 • v úterý 16. 4. uspořádáme “klučičí koledu” – konečně se chlapci dočkali a mohou si přinést také svou binovačku a prohnat holky,
 • ve středu 17. 4. pojedeme do do Pelclova divadla v Rychnově n. Kn. na představení “Pohádky ze zámku” a poté se s dětmi vydáme k ”Ivanskému jezeru” (batůžek s pitím a pláštěnkou s sebou),
 • ve čtvrtek 18. a v pátek 19. 4. bude omezený provoz – “Velikonoční prázdniny”.

Ve čtvrtek 2. května od 8:00 do 12:00 je  ZÁPIS nových dětí do MŠ v Dobrém.

Na měsíc květen plánujeme sběr papíru, takže již teď můžete doma začít střádat papír do krabic. Plánovaná dovolená v Itálii bude letos pro nízký počet přihlášených zájemců zrušena.

UPOZORNĚNÍ: Byl zaznamenán výskyt vší v MŠ. Veš dětská (Pediculus capitis) je cizopasný hmyz žijící v lidských vlasech, kde saje krev. Prosíme všechny rodiče o důkladné prohlédnutí hlav svých dětí. Klasickou léčbu zahrnuje použití speciálních šampónů, též opakované mechanické vyčesávání je účinná metoda a léčba trvá 14 dní.

Děkujeme paní Rozinkové za drátky na vyrábění, paní Sedlákové za kousky koženky a Šmouly na prstové divadlo a rodičům za donesené hygienické pomůcky, papíry a za příspěvky na výtvarné potřeby (pokud jste ještě něco zapomněli, prosíme o brzké vyřízení).

Přejeme všem pěkné a slunné dny    Mgr. Tereza Andršová a kol. MŠ Dobré

A jaký má být předškolák při zápise do školy?

 1. Samostatný v sebeobsluze, fyzicky a pohybově vyspělý a zdatný.
 2. Citově samostatný, umí kontrolovat své chování a dodržovat dohodnutá pravidla.
 3. Komunikuje bez obtíží a správně vyslovuje všechny hlásky.
 4. Zvládá jemnou motoriku – maluje, obkresluje, kreslí, modeluje, navléká korálky, umí se podepsat tiskacím písmem – správně drží tužku, zaváže smyčku.
 5. Sluch – rozliší různé zvuky, hlasy, hudební nástroje, hlásky na začátku i na konci slova.
  Zrak: pozná barvy, tvary (kruh, čtverec, trojúhelník, atd.), velikosti, rozdíly mezi obrázky.
 6. Matematika – počítá, ukazuje na prstech, rozumí pojmům: nahoře, dole, vzadu, vpravo, vlevo, … řeší rébusy, pozná společnou vlastnost skupiny.
 7. Je pozorný, soustředěný, reaguje na příkazy a má zájem učit se novým poznatkům.
 8. Dodržuje základní sociální pravidla (poděkovat, poprosit, pozdravit, požádat, ..), spolupracuje s ostatními.
 9. Poslouchá pohádku, ví, o čem byla. Zvládne zahrát malou roli v dramatickém představení.
 10. Dobře se orientuje doma, ve školce i v obci, zvládá praktické činnosti – vyřídit vzkaz.

Sponzoři