XXIII. 7. Mateřinka – březen 2019

1.3.2019Mateřinka

Vážení rodiče,

Máme za sebou nejkratší měsíc v roce, který byl pro mnohé plný zimního sportování a sněhu. Několik dětí absolvovalo výcvik v Sedloňově, kde se naučily lyžovat.       Ve školce jsme při hudebním divadle poznaly nové hudební nástroje, zažily spoustu legrace při cirkuse a pohladily si medvěda mývala a po celou dobu nám bylo společně moc hezky. Na konci měsíce jsme v rámci evropských projektů – šablony 2. získali 10 ks tabletů pro děti – pro rozvoj vizuomotorické koordinace, sluchové analýzy, prostorové orientace apod. a dřevěné didaktické skládačky.

V měsíci březnu nás čekají další zajímavé akce:

    V pondělí 4. 3. nás čeká ve školce Masopust – veselé dopoledne s tancem, soutěžemi a „hody“. Děti si vytvářejí masky z papíru, ale určitě ocení, když spolu s nimi dotvoříte jednoduchý převlek;

    Ve dnech 11. – 15. 3. jsou jarní prázdniny a bude omezený provoz MŠ, nahlaste učitelce, prosím, docházku Vašeho dítěte;

    Ve středu 20. 3. se vydáme na divadlo „Včelí medvídci zpívají“ do Pelclova divadla v Rychnově n. Kn., odjezd bude v 7:30.

     V pátek 5. 4. nás čeká dívčí koleda. Děvčátka si přinesou binovačku, kluci si ještě chvilku počkají.

Během měsíce května plánujeme sběr papíru, termín vyvěsíme ve vstupní hale.

Školní výlet plánujeme na zvířátka do ZOO Dvůr Králové n. L.

Děkujeme všem rodičům, kteří přinesli hygienické a kancelářské potřeby a finance na další pololetí. Od několika rodičů prosíme
ještě o donesení financí a potřeb.

Nastalo nám už trošku jarní a blátivé počasí a děti se velmi rychle zamokří, proto prosíme rodiče nejmenších dětí o dostatek náhradního oblečení (kalhoty, ponožky, punčošky). 

Chtěli bychom poděkovat paní Sedlákové za bambulky, třpytivé polepy a skicák. Paní Petrů za barevné a bílé papíry. Velmi děkujeme panu Javůrkovi z Podbřezí za látky na dětská prostěradla, na tunely, na domečky a na různé tvoření, za knoflíky, gumu a nálepky. Velmi děkujeme panu Spanilému za uklizenou cestu k mateřské škole. Děkujeme také Lambertovým za zázemí a pohoštění, které pro starší děti připravili při lyžování na Prázovce.

Na další spolupráci se těší  M. Myšková, V. Paštiková a kolektiv

Sponzoři