XXIII. 5. Mateřinka – leden 2019

1.1.2019Mateřinka

Vážení rodiče,

Nejprve bych Vám chtěla za celý kolektiv MŠ popřát do nového roku 2019 mnoho zdraví, štěstí, lásky a spoustu radosti s Vašimi dětmi.

Vánoční svátky plné pohody a odpočinku jsou za námi a my se můžeme společně podívat, co nás čeká v lednu. V pondělí popřejeme jako „TŘI KRÁLOVÉ“ všem štěstí, zdraví, dlouhá léta, …

DIVADLA a MIMOŘÁDNÉ AKCE

21. 1. v 8,45 h. v MŠ  – „Bába chřipka“.

8. února v MŠ „Šášenka jde do školy“.   

LEKCE PLAVÁNÍ – pokračují každou středu – odchod z MŠ je v 7:20h, odjezd z placu je v 7:30h.  Prosíme, aby jste dávali dětem věci pouze do igelitové tašky. Děkuji.

Při pobytech venku se budeme s dětmi radovat ze sněhu. Čeká nás BOBOVÁNÍ a JÍZDA NA LOPATÁCH na zasněženém kopci.

Prosíme rodiče o vhodné oblečení k těmto zimním sportům (oteplovačky nebo šusťáky, rukavice do sněhu, pokud možno palcové)

Prosíme o náhradní oblečení, hlavně ponožky, punčocháče, triko – při promáčení či zpocení.

LYŽOVÁNÍ  NA BĚŽKÁCH (vybavení je ze školky) – v okolí školky. Jestliže nám sníh zůstane, budeme lyžovat se staršími dětmi – dopoledne mezi 9,30 – 11,30 h. Děti často padají a proto jim dávejte kombinézy nebo šusťáky, na kterých nedrží sníh a vždy potřebují:

teplé ponožky, rukavice (nepromokavé)

Před vlastním lyžováním děti učíme několik věcí: správně obouvat – před botami si navléknou návleky (z MŠ), aby jim sníh nepadal do bot (boty na běžky jsou nízké) a dobře utáhnout smyčky (vždy udělá dospělý);

správně položit lyže (pravou x levou) a nasadit boty na lyže

správně navlékat hůlky na ruce

před oblékáním odnést své lyže ven (musí vystydnout, aby se nenalepil sníh na skluznici). Děti se učí nové věci a většinu je to moc baví. Na víkend nebo odpoledne si můžete běžky a vybavení půjčit (20,- Kč za den) po domluvě s pí. ředitelkou.

31. 1. v 9,30 h. – firma Vizus – zjištění zraku dětí

Sjezdové lyžování v Olešnici bude 18. – 22. února, starším dětem dáme závazné přihlášky.

Koupání v Itálii – jednáme o posledním týdnu v červnu.

Př Předškoláci se připravují na vstup do školy. Co by měl předškolák zvládat? Správně vyslovovat, znát barvy, pojmenovat věci kolem sebe i geometrické tvary, znát své jméno a bydliště, vyprávět pohádku, nakreslit obrázek, osobu, umět správně držet tužku, stříhat, skládat papír, počítat do 6ti,  porovnávat (více x méně, větší x menší atd.), soustředit se na určený úkol a splnit ho, též umět poslechnout atd. Společně s Vámi pomáháme připravovat předškoláky na jejich důležitý den zápisu i následné vzdělávání. Bez vás rodičů to ale nelze zvládnout. Proto Vás vyzýváme k těmto úkolům.

Na závěr bych ještě ráda poděkovala všem za pěkné, pestré a nápadité dárečky do adventních kalendářů. Nadílka pod stromečkem byla opravdu bohatá, a tak budou mít děti nové hračky a náměty ke hrám.  Na dopravní výchovu dostaly děti 12 nových dopravních prostředků, mnoho značek a her.

Těšíme se na další dobrou spolupráci v roce 2019.    

Michaela Šponiarová s kolektivem MŠ

Sponzoři