XXIII. 4. Mateřinka – prosinec 2018

1.12.2018Mateřinka

Vážení rodiče,

listopad je za námi a máme tu poslední měsíc roku. V listopadu jsme zažili spoustu věcí: Jezdili jsme do divadel: všichni do RK na pěknou Malostranskou zimní pohádku a po ní jsme se prošli zámeckým parkem; do Dky starší děti na Hvězdičku betlémskou a před tím jsme navštívili pekárnu Klobase. Hlídali jsme, jestli přijede sv. Martin na bílém koni a před jeho svátkem si děti upekly „martinské rohlíčky“, které se jim povedly a všem moc chutnaly. Starší děti zahájily plaveckou výuku v Dobrušce, kam pravidelně každou středu dojíždějí a celý prosinec budou jezdit. Zažili jsme také nácvik velkého požárního poplachu, kdy se u školky sjely hasičské vozy z okolí, a děti měly nevšední zážitek. Dobře však vše zvládly a byly ukázněné. Připravovali jsme se na besídky „Co všechno už umíme“. V sobotu jsme vystupovali před rozsvícením vánočního stromu a prodávali vánoční výrobky dětí a učitelek (výtěžek bude použit na akce a pomůcky.

CO NÁS ČEKÁ v prosinci?

Ve středu  5.12. – návštěva Mikuláše a spol. (žáci 9. třídy ZŠ) ve školce po plavání v 10.30 hod. Nadílku připravili Potraviny Dobré, ŠJ a MŠ Dobré. Všem děkujeme.

V pátek 7.12. – divadélko ve školce „O hadovi, který si šlapal na jazyk“ (představení s logopedií)

Ve středu  12.12. – starší děti – plavání v Dce – odchod jako obvykle.

     – mladší děti divadlo v RK  „Hlídali jsme Ježíška“  a možná návštěva výstavy Betlémů – odchod od školky bude v 7,15 hod., odjezd v 7,20 z placu.

V pondělí 17.12. v 9,15 hod. – VÁNOČNÍ NADÍLKA v MŠ, kde si zazpíváme Koledy, ukážeme dětem vánoční zvyky, zasoutěžíme si a hlavně objevíme nové hračky. Kdo se chce přijít podívat, je zván!

Poslední týden bude zpívání v kostele společně se ZŠ. Termín upřesníme na nástěnce. Přijďte si do kostela s dětmi zazpívat a vánočně se naladit.

A potom již vánoční svátky a trochu odpočinku J.  A 3. ledna začínáme nový rok.

PODĚKOVÁNÍ  patří všem rodičům za spolupráci, dárečky do adventního kalendáře (několik ještě chybí), či pomůcky na besídky a za finance na vánoční dárky. Několik rodičů ještě prosíme o 300,-Kč. Děkujeme také paní Špringrové za darované autíčko.

Závěrem Vám všem chceme popřát  pohodové Vánoce, prožité s nejbližšími, klidný závěr letošního roku a šťastné vykročení do roku 2019!

M. Jiříčková a kolektiv MŠ

Sponzoři