XXIII. 3. Mateřinka – listopad 2018

1.11.2018Mateřinka

Vážení rodiče,

Další měsíc utekl jako voda a dostává se Vám do rukou listopadová mateřinka. Měsíc říjen v tomto školním roce děti úspěšně zvládly. Nové děti se již více seznámily s prostředím MŠ, více utužily vztahy s novými kamarády a poznaly také lépe paní učitelky.

V předešlém měsíci jsme s dětmi navštívili divadlo v RK, kde jsme viděli poučnou pohádku „Když jde kůzle otevřít“. Tento výlet do RK jsme využili také pro VZDĚLÁVACÍ PROGRAM „Pípáci“ aneb letem ptačím světem, který nám byl nabídnut v muzeu  – v areálu kasáren a který byl velmi zajímavý. V souvislosti s posvícením, které bylo v Dobrém, jsme si s dětmi upekli také posvícenské koláčky. Koláčky si každý odnesl v košíčku, který si v MŠ vyrobil. V úterý úspěšně probíhají turistické vycházky se staršími dětmi.

Co nás čeká a nemine v měsíci listopadu?

  • V pátek 9.11. pečení Martinských rohlíčků
  • Ve středu 14. 11. DIVADLO v RK „Malostranská zimní pohádka“ 8:30 – jen pro děti, které nejsou přihlášené na plavání. Odjezd již v 7,20 hod.
  • také ve středu 14. 11. 1. PLAVÁNÍ v Dobrušce – na plavání jezdí starší děti, vždy ve středu. Odchod na plac k ZŠ od MŠ již v 7 hod.

          Srdečně vás zveme na  BESÍDKY „Co už umíme“:ve středu 28. 11. v 15 h. do 1.třídy, ve čtvrtek 29. 11. v 10 h. do 3.třídy a v 15 h. do 2.třídy.

  • V pátek 30. 11. PŘEDSTAVENÍ v DOBRUŠCE „Hvězdička betlémská“ – tohoto představení se účastní starší děti. Odchod z MŠ = v 6,35, odjezd z autob.zastávky = v 6,45 hod.
  • přelom listopad/prosinec ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v Dobrém – vystoupení dětí z MŠ a prodej našich výrobků (termín bude upřesněn a vystaven na šaškovi u vstupu MŠ)

Všem rodičům děkujeme za povlaky na polštářky, hygienické potřeby a za finance na divadla.

Informace o akcích MŠ byly projednány na schůzce rodičů.

Prosinec se blíží:

S blížícími se Vánoci a jejich adventním časem prosíme rodiče o dárečky do adventního kalendáře. Zároveň také připravujeme pro děti Vánoční nadílku od Ježíška v MŠ. Tímto prosíme rodiče
o příspěvek 300Kč. Ježíšek přinese dětem do MŠ mnoho nových hraček a pomůcek, se kterými si v naši MŠ budou dále hrát. Touto nadílkou doplňujeme hračky rozbité a opotřebené.

PLAVÁNÍ

Kurz plavání začíná 14. 11. (středa). Délka kurzu je 10 lekcí po 90 minutách, které se budou opakovat každou středu.  Cena kurzu je 550,-Kč, jízdné 290,-Kč, celkem 840,- Kč.  Další informace ohledně kurzu plavání budou vystaveny na nástěnce u vstupu do MŠ.

U učitelky si můžete vyžádat doklad o zaplacení kurzu pro zdravotní pojišťovnu, protože zdravotní pojišťovny zpravidla přispívají na tato aktivity – určitě využijte.

Během listopadu nás čeká velká bezpečnostní prověrka s akcí hasičů, takže se nelekejte, až k nám ke školce bude mířit více hasičských aut.

Poděkování:

Děkujeme paní Kolomazníkové za papíry na malování pro děti.  Také děkujeme paní Fléglové za velké obrázky pohádek na nástěnku a paní Zemanové za omalovánky a plastové nádoby na tvoření.

Bc. Iva Bašková a kolektiv MŠ

Sponzoři