XXII. Mateřinka – únor

1.2.2017Mateřinka

Vážení rodiče, 

zima nám letos dopřává mnoho sněhu, z čehož máme s dětmi ohromnou radost. Krom bobování si užíváme běžkování a letos nově i lyžařský kurz. Děti, které se účastnily intenzivního týdenního kurzu, učinily veliké pokroky. V závěru týdne se jejich dovednosti prověřily na závodech, kde byli oceněni všichni účastníci. Běžkování bude pokračovat
i v únoru podle počasí. Děti jsou zdatné a už se naučily pohybovat se nejen po rovině, ale i vystupovat do kopce, sjíždět dolů a používat hůlky.

·         V únoru budeme s dětmi slavit ve školce masopust. Nejen děti ocení, když spolu s nimi vytvoříte jednoduchý převlek. Nejen pro výsledek, ale i pro společně strávený čas při jeho výrobě. Maškarní rej bude ve čtvrtek 23. 2.

·         Kurzy plavání v dobrušském bazénu s blíží ke konci. Poslední lekce se bude konat 8.2. ve středu. Náhradní lekce za lyžařský kurz se bude konat pátek 10. 2., pojedeme linkovým autobusem, sraz tedy bude již v 6:30 u MŠ nebo v 6:40 na autobusové zastávce. Vrátíme se v 10 hod.

·         V pondělí 13. 2. pojedeme do Dobrušky na představení „Naše písnička“, pojedeme opět linkovým autobusem, sraz tedy bude již v 6:30 u MŠ nebo v 6:40 na autobus. zastávce.

·         (V úterý 14.2.) – BUDE AŽ V BŘEZNU – přijede divadlo do MŠ s pohádkou „Vše, co žije, vodu pije“ v rámci projektu Cepík, který realizuje Centrum podpory zdraví, o.s..

·         Ve středu 15. 2. jedeme do RK na novou pohádku „Terezka a kouzelné autíčko“. Odjezd od MŠ je v 7,25 hod. Pití – dobře uzavíratelné – s sebou v baťůžku.

Prosíme rodiče za příspěvek 300,- Kč na akce – podrobný přehled, jak děti čerpají z tohoto fondu, najdete na nastěnce v šatnách. Urychleně prosíme o uhrazení minusových částek.

Úplata za předškolní vzdělávání se v naší MŠ od rodičů nepožaduje. Proto od rodičů vybíráme hygienické potřeby, finance na pomůcky, žádáme pomoc při opravě hraček, vybavení výtvarnými potřebami apod. Potřeby na druhé pololetí: 2 toaletní papíry, papírové kapesníčky, ubrousky, vlhčené ubrousky, tekuté mýdlo, lepidlo (st.děti), balík papíru a 300,- Kč na další pomůcky.

Děkujeme panu Spanilému za výrazný finanční dar, který bude použit k vybavení školní zahrady a paní Slezákové za slunečnicová semínka.

Na další spolupráci se těší

Mgr. Tereza Andršová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři