XXII. Mateřinka – říjen 16

1.10.2016Mateřinka

Vážení rodiče,

počasí nám doposud přálo, tak jsme slunečné dny trávili venku, zaskotačili si v plavkách na vodní skluzavce a prohnali draky na drakiádě. V září jsme se věnovali především vzájemným vztahům ve třídě a domlouvali si společná pravidla. Úspěšně jsme zahájili chod ve všech třech třídách, shlédli houby na výstavě, první divadlo v MŠ „Klauna Tú, tú“, přivítali podzim a pořídili první focení. Až fotografie dorazí, můžete si je zakoupit nebo je firmě Photodienst bezplatně vrátit. Od října budeme každé úterý podnikat turistické vycházky se staršími dětmi, proto prosím oblékejte děti dle aktuálního počasí.

V měsíci říjnu nás čeká:

v úterý 11. 10. DIVADLO V RK „O Palečkovi“ + procházka dle počasí po Zvěřinci u zámku v Častolovicích

v  pátek 14. 10.  pečeme koláče – posvícenské veselí, věnujeme se tradicím;

v úterý 18. 10. DIVADLO V MŠ od pragramu „Cepík“ (zdravé stravování);

ve středu a čtvrtek 26. a 27.10. jsou podzimní prázdniny a provoz v MŠ bude omezen na 1 třídu, v pátek 28. 10. je Státní svátek.

Na divadla a výlety čerpáme z vašeho příspěvku na akce (300,-). Fotky z těchto akcí budou  zveřejňovány na serveru rajče: https://skolka139.rajce.idnes.cz. Z minulého šk.roku jsou i na CD  u učitelek za 40,- Kč (viz. dotazníček).

Starší děti mají za sebou první odpolední kroužky „Školáček“ (13:00 – 14:00 hod.). Všechny kroužky jsou v letošním roce zdarma (flétna=nutná). Pro lepší orientaci uvádím rozpis i zde.

  SUDÝ TÝDEN
pondělí „Sovička“ + „Šikulka“ – matemat.  představy + tvoření z papíru (Krat.)úterý „Jazýček“ + „Filda“ – cv. správné řeči, slovní zásoby + poznávání  (Pašt.)středa „Šikulka“ + „Zdravínek“ – mat. představy + zdraví, bezpečnost (Krat.)čtvrtek „Jazýček“ + „Dopraváček“ – dopravní pravidla, jízda na DH (Pašt.)
LICHÝ TÝDEN
pondělí „Angličtinka“ + „Tvořílek“ – tvořivé výtvarné techniky (Andršová)úterý „Flétnička“ a „Písálek“ – grafomotorika, správný úchop (Kábrtová)středa „Angličtinka“ + „Tvořílek“ – tvořivé výtvarné techniky (Andršová)čtvrtek „Flétnička“ a „Tančílek“ – hudebně pohybové činnosti (Kábrtová)

Máte zájem o dětské přikrývky? Školka rozprodává dečky za pouhých 69,- Kč. V případě zájmu se obraťte na naši školnici paní Fléglovou.

Velice děkujeme za pomoc, paní Bořkové za větší množství papírů, paní Slezákové za hračky, panu Spanilému za opravený chodník podél školky a především rodině Čtvrtečkovým ve spolupráci s hasiči za nezapomenutelný zážitek – vodní skluzavku na louce. Všem rodičům děkujeme za povlaky na polštářky, hygienické pomůcky a nezbytné finance. Vážíme si této spolupráce a přejeme pohodové dny při slunečném podzimu,

Mgr. Tereza Andršová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři