XXII. MATEŘINKA PROSINEC 2016

1.12.2016Mateřinka

Vážení rodiče, je tu ten kouzelný měsíc, zimní čas, pro děti jedinečný,                          plný očekávání a radosti. Už brzy rozbalíme první adventní dárečky z adventního kalendáře. Prosíme proto rodiče, přispějte malým dárečkem, drobnůstkou                                                        v počtu 20 ks. Dětem toto každodenní malé nadělování udělá velkou                                            radost a zlepší čas čekání. Děkujeme všem, které již krásné dárečky donesli.

Rádi bychom Vás seznámily s akcemi, které budou následovat.

·         Zítra = ve čtvrtek vás všechny zveme
na besídku s názvem „Co už umím … o zvířátkách“ – v 15 hodin
.                                        Děti se těší, že se na ně přijdete podívat. Potom proběhne ochutnávka s poradou                            o zdravé výživě dětí. Akce je pro Vás zdarma, je hrazená sponzory a z provozních prostředků.

·         V neděli 27. 11. pořádá Obec Dobré slavnost „rozsvícení vánočního stromu“ v parku. Děti budou na slavnosti účinkovat. Začátek je již v 17. hodin, děti, prosím,  přiveďte již v 16, 45 hod. Před tím bude od 15.30 – 17.00 hod. prodejní výstava  vánočního vyrábění dětí a žáků v jídelně ZŠ (viz – plakát na hl. dveřích).

·         V úterý 29.11. dopoledne přijede do MŠ divadélko s pohádkou „Příběhy kočky Micky“.

·         Ve středu 30.11. jedou předškolní děti poprvé na lekci plavání do bazánu v Dobrušce. Odjezd je v 7,15 autobusem od ZŠ. Potvrzení pro pojišťovnu si vyzvedněte u učitelek, my vám ho necháme potvrdit plavecké škole Dorka a vrátíme. Vše – co s sebou … bylo na letáčku.

·         V pondělí 5. 12. v 9.hodin přijde do MŠ Mikuláš s andělem a čertem. Pokud je Vaše dítě bojácné, přijďte ho podpořit. Zvláště Ti nejmladší to potřebují. Přijďte. Sponzorem nadílky jsou Potraviny Dobré – pan Bartoš.

·         V úterý 13. 12. v 9 hod. – Vánoční nadílka ve školce – děti pod vánočním stromečkem najdou vánoční nadílku a bude připraven program – soutěže, zazpíváme si koledy a ukážeme si vánoční zvyky a tradice.

·         Ve čtvrtek 15.12. jedeme do divadla do Rychnova n.K. na představení „Hvězdička betlémská“. POZOR – odjezd od MŠ je dříve, již v 7.15.hod. Po divadle si jdeme prohlédnout výstavu betlémů.

·         V úterý 20. 12. dopoledne se sejdeme s žáky ZŠ v kostele a zazpíváme si koledy.

Děkujeme paní Brožové za krabičky. Děkujeme zejména dvěma tatínkům, zastupitelům za finanční nabídku, za kterou plánujeme obohatit školní zahradu o průlezku.

A rok 2016 je u konce – provoz MŠ bude do čtvrtka 22.12.2016 a začínáme 3.1.2017. Děkujeme všem za spolupráci.

Přejeme všem hodně zdraví a pohody a ať se vám daří. Za kolektiv MŠ přeje

J.Kratochvílová

Sponzoři