XXII. Mateřinka – listopad

1.11.2016Mateřinka

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad. Zlatý lístek z javora, zima už jde do dvora. 

Vážení rodiče, podzim je již v plném proudu a my se s dětmi těšíme z každého spadlého lístku, kaštánku či oříšku. Užili jsme si první divadlo v RK a navštívili zvěřinec v Častolovicích. Zahráli jsme si na pekaře a pekli posvícenské koláče – to byla dobrota!

Ve školce jsme shlédli pohádku ,,jídlo, jako duha´´ a dozvěděli se více o zdravém stravování. Měsíc říjen byl zakončen podzimními prázdninami a doufáme, že děti nabrali dost síly, aby se s námi mohly vrhnout na činnosti, slavnosti, mlsání a vystupování v měsíci listopadu.

Co nás čeká:

  • Ve středu 2.11. od 15.00 Vás zveme na ukázku dětí z kroužků  ,,Školáček´´
    Po vystoupení budou poskytnuty informace o lyžování pro děti ve věku od 4 let.
  • Ve čtvrtek 10.11. DIVADLO v RK ,,Copak Čápy asi trápí´´ + procházka v parku
  • V pátek 11.11. pečení martinských rohlíků
  • Ve čtvrtek 17.11. je školka zavřena – Státní svátek: Den boje za svobodu a demokracii. V pátek je z provozních důvodů omezen provoz – nahlaste, prosím, třídním učitelkám, zda dítě přijde.
  • O víkendu 19 – 20.11 se koná tradiční Vánoční výstava ve škole v Hlinném, kde budou vystaveny výrobky dětí z MŠ Dobré. Jste kreativní? Máte doma zajímavou vánoční tvorbu? Zapojte se s námi do výstavy.

Srdečně Vás zveme na besídku pro rodiče “Co už umíme”, která se bude konat 24. 11. v MŠ V Dobrém. Doprovodným programem bude informační chvilka o zdravém stravování dětí firmou Cepík.

  • Prosíme o finance na akce – 300,- Kč a Vánoce 250,- Kč.

Adventní čas nám letos začne na konci listopadu. Ve třídách bychom dětem opět rádi vytvořili adventní kalendář s překvapením. Každý den si s dětmi rozbalíme jeden dáreček a počítáme zbývající dny do Štědrého dne. Prosíme Vás o pomoc, s přípravou dárečků do adventního kalendáře. Dáreček prosím připravte pro každé dítě ve třídě (20x). Překvapením může být jakákoliv drobnost, která děti potěší – jistě víte co potěší Vaše dítě (vánoční ozdoba, cukroví, sušené ovoce, atd.) Fantazii se meze nekladou…

  • Ve středu 30.11. čeká první plavání starší děti – bližší informace obdržíte v letáčku během měsíce. Souhlas či nesouhlas podepište a neprodleně vraťte.

Díky vhodnému oblečení, které dětem dáváte, si můžeme vychutnat podzim za každého počasí. Bohužel, počasí je opravdu proměnlivé a děti začínají být více nastydlé. Prosíme, zvažte, zda je vhodné vodit dítě s rýmou či kašlem do kolektivu.

Velice děkujeme doberským zemědělcům za pozvání do třídírny maku, kde se byly děti podívat 1.11. při turistické vycházce. Děkujeme Všem rodičům za spolupráci a přejeme klidný, barevný listopad.

Za kolektiv MŠ Dobré Nikola Kábrtová

Sponzoři