XXII. 9. Mateřinka-květen

1.5.2018Mateřinka

Vážení rodiče,

aprílový duben je za námi a jaro už je v plném rozkvětu. Se staršími dětmi jsme vyrazili na turistickou vycházku do Kamenice do kadeřnictví, na kůzlátka, do kravína a na židovský hřbitov na Skalce, kde jsme navštívili pana Melichara (a jeho domácí zvířátka) a viděli tradiční řemeslo – kováře. Do Hradce Králové děti podnikly cestu do Filharmonie, kde shlédly kvalitní, velice poutavý koncert. S hudebními nástroji se také setkaly v ZUŠ Dobruška, kde jim byly nabídnuty vzdělávací obory. Exkurzi jsme si také udělaly do lékárny, do muzea F.L.Věka a na radnici v Dobrušce. Krejčík Honza nám zahrál představení s názvem „Co se vleče, neuteče“ v dobrušském kině.  V Rychnově nad Kněžnou všechny děti shlédly „Strakaté bajky“ a navštívily rychnovské hasiče. Předškolákům proběhl zápis do 1. ročníku základní školy a všichni se do školy moc těší.

Co nás čeká? 

Ve středu 2. 5. – Zápis nových dětí do MŠ v Dobrém.

V pondělí 7. 5. – MŠ z technických důvodů uzavřena.

Ve čtvrtek 10. 5. po 8 hodině přijedou učitelky ze ZUŠ z Dobrušky a budou hledat dětské hudební talenty.

Ve čtvrtek 17. 5. proběhne náhradní lekce plavání pro děti, které zameškaly lekci kvůli lyžařskému kurzu. Odjezd v 6:45 linkovým autobusem, více informací na letáčku.


DEN MATEK – Zveme všechny rodiče, prarodiče a známé na besídku ke dni matek – ve čtvrtek 17. 5. 2018 od 15 h. v Kulturním domě v Dobrém (pentagon).

V úterý 22. 5. pojedeme na exkurzi do minizoo v Častolovicích na zámku, odjezd bude v 7,30..hod. od MŠ.

SBĚR PAPÍRU proběhne od pondělí 21. 5. do středy 23. 5. 2018. Balíky papíru noste přímo do přistaveného kontejneru na dopravním hřišti za školkou. Kdo přinese papír, bude mít levnější školní výlet do „Perníkové chaloupky – Kunětická hora“, který se bude konat 12. 6. 2018.

Ve čtvrtek 24.5. proběhne v MŠ FOCENÍ – nedávejte dětem zelené oblečení.

V pátek 1. 6. oslavíme Den dětí ve spolupráci se ZŠ (sportovní úkoly a další zábava).

Děkujeme, že na tyto AKCE průběžně nosíte finance – kdo tak ještě neučinil, prosíme urychleně
o dorovnání.

OMEZENÝ PROVOZ MŠ – Poslední červnový týden od 25. 6. 2018 a během prázdnin bude probíhat oprava budovy MŠ – výměna oken, svítidel a radiátorů v 1. třídě. Provoz MŠ bude proto omezen. UZAVŘENÍ MŠ – Provoz mateřské školy bude přerušen od 9. 7.  do 10. 8. 2018.

Poděkovat chceme paní Piskorové za exkurzi v kadeřnictví, paní Čtvrtečkové za exkurzi v kravíně a mlsoty, paní Fialové za papíry, panu Fialovi za návštěvu v MŠ s POLICIÍ ČR, paní Kohoutkové za stuhy a ruličky na vyrábění, paní Kolmanové za kusy látek, vzorníky a vlny, paní Noskové za exkurzi – narozená kůzlátka a další zvířectvo, paní Sedlákové za figurky z Kinder vajíček a všem za dobrou spolupráci.

Krásný květen přeje Mgr. Tereza Andršová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři