XXII. 5. Mateřinka – leden 2018

1.1.2018Mateřinka

Vážení rodiče!

Nejprve bych Vám za celý kolektiv MŠ chtěla popřát do nového roku 2018 mnoho štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a radosti s Vašimi dětmi.

Kouzelné svátky plné lásky, pohody a radosti jsou za námi a my se společně můžeme podívat, co nás čeká v měsíci lednu:

·      Lekce plavání pokračují – tento měsíc nás čekají ještě poslední 3 lekce – prosíme rodiče, či případný doprovod dětí, aby nechodili k bazénům a zůstávali na vyhrazených lavicích pro diváky, děkujeme za pochopení.

·      V pátek 5. 1. – oslavíme svátek TŘÍ KRÁLÚ, popřejeme zaměstnancům školky i lidem v obci k novému roku, a to s korunami, které si samy vystřihneme a vyzdobíme. Přání všeho nejlepšího patří také vám, rodičům i prarodičům.

·       V pátek 12. 1. –  hudební divadlo v MŠ – „Španělské pohádky“

·       Od pondělí 22. 1. – pátek 26. 1. by měl probíhat lyžařský výcvik v Olešnici, ale je ohrožen pro malý počet přihlášených dětí – jen 6, vloni byl zájem dvojnásobný. Doufáme, že se ještě někdo přihlásí (přihlášky, pokud nemáte, jsou u učitelek) a kurz bude zachráněn.  

·      V úterý 30. 1. – divadlo v MŠ – „Mauglí“

·      Pokud nám počasí dovolí a napadne trochu sněhu, plánujeme se staršími dětmi výcvik a výlety na běžkách do okolí – prosíme o vhodné oblečení (oteplovačky, teplé ponožky, nepromokavé rukavice)

·      V tomto roce čeká předškoláky zápis do prvních tříd až v měsíci květnu, ale…

co by měl předškolák zvládat?  Správně vyslovovat, znát barvy, pojmenovat věci kolem sebe i geometrické tvary, jméno a své bydliště, vyprávět pohádku, nakreslit obrázek, osobu, umět správně držet tužku, počítat, soustředit se na určený úkol atd. Společně s Vámi pomáháme připravovat předškoláky na jejich důležitý den zápisu i následné vzdělávání.

Doufáme, že napadne trochu sněhu a budeme ho využívat při různých zimních hrách, sportech, pekáčování apod.. Zatím máme sychravo, proto prosíme rodiče o dostatek náhradního oblečení, hlavně ponožky či punčocháče.         

U dítěte ve školce se vyskytly vši. Prosíme rodiče, aby prohlédli hlavy svých dětí. Do vyhubení vší a hnid dítě nesmí do školky, aby se zamezilo další šíření.


Na závěr bych chtěla poděkovat všem za krásné dárečky do adventního kalendáře, příspěvky na dárky pro děti pod stromeček a rodičům Sedláčkovým za molitany,
Lambertovým za dárky, pí Frymlové za plastové kbelíky. Všem děkujeme za zobání pro ptáčky. Těšíme se na spolupráci s vámi.

Milada Myšková a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři