XXII. 10. Mateřinka – červen

23.6.2018Mateřinka

Vážení rodiče,

školní rok 2017/2018 nám utekl jako voda a máme tu jeho poslední měsíc, ve kterém nás čeká mnoho akcí. V uplynulém měsíci jsme zažili mnoho dobrodružství a naučili se hodně věcí. Květen jsme zahájili zápisem nových dětí, při kterém jsme přivítali 18 nových žáčků. Naši MŠ navštívily také paní učitelky ze ZUŠ Dobruška, které u nás našly několik hudebně nadaných talentů. Dále jsme pro maminky, ale i pro tatínky a další připravili besídku. Děti si mohly vyzkoušet, jaké to je vystupovat na jevišti před velikým publikem. V neposlední řadě jsme stihli navštívit i Minizoo v Častolovicích u zámku a zde si prohlédnout mnoho zvířátek. Výlet byl fain a děti také. Koncem měsíce nás navštívil pan fotograf, který nám nafotil fotografie jak celých tříd, tak i pouze předškoláků a kamarádů. Z fotografií předškoláků bude v obchodě v Dobrém vystaveno společné tablo.  

Co nás čeká v měsíci červnu?

 • Pátek 1. 6. – slavíme DĚTSKÝ DEN ve spolupráci se žáky ZŠ Dobré
 • Pondělí 4. 6. – pozvání přijali předškoláci z MŠ Bystré, aby si vyzkoušeli jízdu na dopravním hřišti
 • Ve čtvrtek 7. 6. 2018 v 9 hodin proběhne koncert pro děti v MŠ s názvem „Toníkův hudební vláček“ – vyprávění o hudebním skladateli Antonínu Dvořákovi a poslech jeho hudby.
 • Pátek 8. 6. v 9 hod. –  naši předškoláci navštíví MŠ v Bystrém, kde pro ně připravili naučnou stezku (přepravu zajišťují bysteráci). Podsedák do auta, baťůžek s pitím a pláštěnkou – s sebou.
 • Úterý 12. 6.  – jedeme na výlet do Perníkové chaloupky a na Kuňku u Pardubic. Všechny děti budou mít s sebou baťůžek s pitím (dobře uzavíratelným) a pláštěnkou, čepici a pohodlné boty a oblečení. Komu se dělá špatně v autobuse, přineste tabletku, podejte dítěti 20 – 30 min. před odjezdem a dejte učitelce popsané v sáčku pro zpáteční cestu. Jídlo na celý den je zajištěno ze školky. Odjezd je v 7,30 a předpokládaný návrat je kolem 14,30 hod. Těšíme se.
 • Pondělí 18. 6. je pro předškoláky připravená TULÁCKÁ NOC. Informace  a souhlas připravujeme.
 • V úterý 19.6 v 9:30 hodin zajistí paní Pohlová Skákací hrad (v případě pěkného počasí).
 • Středa 20. 6. – jedeme na Dopravní hřiště Náchod (všechny třídy).
 • Kdo má své kolo, může si ho vzít s sebou.
 • Jinak vezmeme kola,tříkolky,koloběžky a odrážedla z MŠ.
 • Odjezd 7:30 od MŠ. Baťůžek a pití s sebou.
 • Pátek 22. 6. – herec pan Peřina nám přijde zahrát pohádku – Čert a Káča
 • Úterý 26. 6. – Zveme vás na slavnostní rozloučení s předškoláčky v 10:45 hod. v Kulturním domě (v Pentagonu) na divadlo pro všechny děti a SLAVNOSTNÍ PASOVÁNÍ budoucích předškoláků.

Zajímavý program nám nabízejí Čtvrtečkovi a Hasiči z Domašína – vodní klouzačku na louce. Termín upřesníme na vchodových dveřích.

Omezený provoz MŠ bude od 25. 6. 2018 a během letních prázdnin (rekonstrukce třídy SLUNÍČEK). Mateřská škola bude uzavřena od 9. 7. do 10. 8. 2018. Docházku, prosím, zapište na dveřích u vchodu.

Velice prosíme o to, aby všechny děti nosily pokrývky hlavy. Krásné dny se snažíme trávit především na školní zahradě, pokrývka hlavy je tedy nezbytnou ochranou před sluníčkem.

Děkujeme rodičům za sběr papíru, jejich děti budou mít výlet levnější. Kdo to nestihl, může ještě papír dovést. Děkujeme pí. V. Kleinerové za záclony na sukýnky.

Budoucím školáčkům přejeme 3. září šťastné vykročení pravou nohou a na ostatní se těšíme ve školním roce 2018 – 2019 ☺

Za celý kolektiv přeji krásné prázdniny plné sluníčka, odpočinku a nezapomenutelných zážitků.

Bc. Iva Bašková a kolektiv MŠ

Sponzoři