XXI. 9.Mateřinka – květen 16

1.5.2016Mateřinka

Vážení rodiče,           

kouzelný měsíc duben je za námi a děti mají jistě na co vzpomínat.
S předškoláky a některými mladšími jsme v Dobrušce zjistili, jak se pletou vánočky, peče chléb a pochutnali si na sladkém loupáku; na koncertě Základní Umělecké školy (dále jen ZUŠ) se děti hravou formou seznámily s hudebními nástroji. V Rychnově n. Kn. jsme shlédli, jak udatný rytíř zachránil princeznu před drakem a pak se prošli údolím Včelný; ve školce jsme se dozvěděli, proč je ,,sůl nad zlato″ a poslední týden jsme čarovali a oslavovali den čarodějnic. Akce byly opravdu vydařené.   Avšak duben se ukázal ve svém aprílovém kabátě, a tak není divu, že se nevyhneme nějaké té rýmě. Proto, vybavte své děti zásobou papírových kapesníků a doneste jej do školky.

Na co se těšit v měsíci květnu?

  • V pondělí 2. 5. proběhne zápis nových dětí pro nový školní rok 2016/2017. S dětmi se na budoucí kamarády těšíme a připravili jsme drobné dárečky.
  • Ve čtvrtek 5.5. nás v 8hod. přijedou navštívit paní učitelky ze ZUŠ Dobruška a prověří hudební sluch dětí.
  • Ve dnech 9. – 11. 5. proběhne SBĚR PAPÍRU. Svázané balíky, prosím, noste kdykoliv během provozu MŠ přímo do kontejneru, který bude umístěn na dopravním hřišti za školkou.
  • Ve čtvrtek 12.5. dopoledne se dozvíme mnoho zajímavého o největších papoušcích – ARA, kteří se nám přiletí ukázat během dopoledne.

Srdečně zveme všechny rodiče a příbuzné na besídku v tématu ,,řemesla″,

která se bude konat ve čtvrtek 12. 5. od 15 hod. ve třídě broučků.         

  • V úterý 17. 5. půjdeme do tělocvičny ZŠ na divadelní pohádku  ,,Jak princezna ráčkovala″.
  • V úterý 24.5. nás čeká poslední divadlo v Rychnově nad Kněžnou        ,,Řemeslo má zlaté dno″. Sebou: batůžek s pláštěnkou a dobře uzavíratelným pitím. Po divadle se vydáme na poznávací stezku podél vodního díla ,,Dlouhá strouha″ v Solnici a Kvasinách.
  • Ve středu 1. 6. jedme na výlet do Potštejna na nový program pro děti ,,Ztracen v čase″. Zámkem nás provede šašek Klopejtko. Ukáže nám komnaty vznešené hraběnky, seznámíme se s uměním astrologie, s vynálezy a objevy z období baroka. Zavítáme do středověku a setkáme se se samotným Karlem IV. a jeho čtyřmi ženami. Projdeme stezku zámeckým parkem, navštívíme novou dětskou hernu a bludiště. Pokud vše zvládneme, můžeme se těšit na sladkou odměnu.

Do konce školního roku zbývají ještě dva měsíce a akcí/výletů bude ještě plno – především předškoláky čeká mnoho nezapomenutelných zážitků a dobrodružství při Tulácké noci plánována na 16.-17.6.  Finance na akce jsme již vyčerpali, proto vybíráme 300,- Kč. Na nástěnce v šatně obou tříd bude vystaven přehled financí dětí za akce. 

Děkujeme za pomoc, práce, opravy a dary. Myškovým za opravu kola, Grimmerovým za donesený papír, Poláčkovým za darovaná odrážedla a Andršovým za opravu hraček.   

Krásné květnové dny přeje Nikola Kábrtová, Dis. a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři