XXI. 4. Mateřinka – prosinec 2015

1.12.2015Mateřinka

Milí rodiče!

Máme za sebou barevný měsíc, který byl vyplněn divadly, vyráběním, pečením, zpíváním, malováním a přiblížil se nám čas předvánoční plný pečení, tvoření, výzdoby a zpívání.

V uplynulém měsíci nás poprvé navštívili dva zubní dentisté, kteří dětem povídali o potřebě čištění zoubků. Děti se díky praktické ukázce naučily správný způsob čištění zoubků a díky teoretické přednášce zjistily, co se děje se zoubky v případě, když si je správně nevyčistí. Přednáška byla povedená a děti si z ní odnesly důležité poznatky o cukrovinkách a péči o zoubky.

POZVÁNKA – Již tuto neděli 29. 11. nám začíná čas Adventu a s tím je spojeno i SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU v parku u kostelav Dobrém, na které jste srdečně zváni. Na této krásné akci budeme společně s dětmi vystupovat. Začátek je od 18 hod, ale prosíme vás, rodiče, abyste děti přivedli již v 17:40. V ZŠ bude prodej vánočních výrobků dětí z naší školky i školy – od 16 hod.

V pondělí nám začíná první adventní týden a děti již od pondělí budou moci nacházet v adventním kalendáři dárečky od vás, za které vám moc děkujeme. Děti se každý rok velmi těší na Vánoce a díky tomuto kalendáři jim čekání ubíhá rychleji. Bohužel, někteří rodiče se ještě nezapojili, a proto nám dárečky na některé dny ještě chybí.

V pátek 4. 12. v 10.15 -po plavání st. dětí- přijde do MŠ Mikuláš s nadílkou. Mikulášovu družinu doplní čertík s andělem (žáci 9. ročníku). Sponzoři – Potraviny Dobré, ŠJ a SRPŠ.

POZVÁNKA –  Dne 9. 12. od 15 hod se uskuteční Vánoční besídka obou tříd MŠ. Po vystoupení dětí jste srdečně zváni do Vánoční dílničky, kde si společně s dětmi vyrobíte a odnesete domů malý dáreček. Doufáme, že vám děti udělají svým vystoupením radost.

Na úterý 15. 12. jsme pro děti připravili Vánoční nadílku u vánočního stromku, u kterého si zazpíváme vánoční koledy, předvedeme si vánoční zvyky, trochu si zasoutěžíme a pohrajeme s nadílkou. Děkujeme všem rodičům, kteří již přispěli na dárky.

Předškoláci v tomto týdnu pojedou mimořádně na plavání již ve čtvrtek 17. 12. Pojedou společně se Základní školou – v 7,15 od ZŠ. Odchod z MŠ – v 7,05 hod. Důvodem je páteční návštěva divadla v RK.

V pátek 18. 12. jedeme do divadla RK na pohádku Putování za šťastnou hvězdou. Odjezd od MŠ je v 7.30 hod. Po divadle – prohlídka výstavy BETLÉMŮ. Prosíme rodiče – nedávejte dětem kombinézy.

V pondělí 21. 12. od 9:30 hod bude společně se žáky ZŠ  VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ  v kostele v Dobrém. Všichni jste srdečně zváni.

Ve dnech 21. – 22. 12. bude provoz MŠ omezen. Prosíme vás, rodiče, abyste nahlásili pí. učitelkám, zda vaše dítě přijde v těchto dnech do MŠ či nikoliv.

Od 23. 12. 2015 je MŠ uzavřena. Po Novém roce se sejdeme 4. 1. 2016.

Závěrem bychom chtěly moc pochválit naše plaváčky. Převlékání jim jde velmi dobře. Paní instruktorka si je také velmi chválí, vzala je již do velkého bazénu.

Děkujeme paní Poulové za krabičky od čaje a kelímky od jogurtů.

Přejeme vám krásné prožití Vánočních svátků a pevné zdraví do roku 2016.

J. Hejzlarová s kolektivem

Sponzoři