XXI. 3. Mateřinka – listopad 2015

1.11.2015Mateřinka

Vážení rodiče!

Máme zde nejbarevnější měsíc v roce a s dětmi si užíváme podzimních radovánek. Shlédli jsme hezkou pohádku v RK, viděli a slyšeli zvířátka v Častolovicích (troubení jelenů) a o divadle jsme malovali obrázky. Zúčastnili jsme se ,,Drakiády“, pořádanou ZŠ a také jsme to malovali. Poznáváme, povídáme si o zdraví i nemocech, o svátku ČR. Tvoříme z barevného listí, děti si zkouší dlabat dýňového strašáka a  děláme mnoho dalších věcí.

Adventní čas nám letos začne na konci listopadu. V každé třídě bychom dětem opět rádi vytvořili adventní kalendáře s překvapením. Každý den si s dětmi rozbalíme jeden dáreček a počítáme zbývající dny do Štědrého dne. Prosíme vás, zda byste nám pomohli připravit dárečky do adventního kalendáře. Dáreček prosím, připravte pro každé dítě ve třídě (23x). Překvapením může být jakákoliv drobnost, která vás napadne (vánoční ozdoba, sušené ovoce, cukroví,….). Fantazii se meze nekladou a sami nejlépe víte, co potěší vaše dítě a to potěší i ostatní.

Dětem bychom rádi nadělili pod stromeček několik dárků, proto budeme v tomto měsíci vybírat částku 250,- Kč na vánoční dárky. Děkujeme!

Nyní bych vás ráda seznámila s akcemi, které nás v tomto měsíci čekají:

V úterý 10. 11. do divadla v RK nejedeme, ale místo toho jedeme v pátek – viz níže.

Ve středu 11. 11. nás čeká svátek sv. Martina. S dětmi si připomeneme pořekadlo a budeme péct Martinské rohlíčky.

Ve středu 11. 11. v 11 hodin přijede firma Vizus vyšetřit oči. Pokud máte zájem o vyšetření očí Vašeho dítěte, je potřeba u vaší pí. učitelky podepsat souhlas s vyšetřením a uhradit 150,-Kč.

V pátek 13. 11. jedeme na hudební divadlo „Hrátky na pohádky“ do Dobrušky – v 7, 30 od MŠ.

V pondělí 16.11. bude v MŠ omezený provoz. Prosím, abyste nahlásili, zda Vaše dítě přijde do MŠ (v úterý 17.11. je státní svátek).

V pátek 20. 11.  čeká předškoláky 1. lekce plaveckého výcviku v Dobrušce. Výcvik bude probíhat vždy v pátek od 7,45-9,15. Budeme jezdit linkovým autobusem. Odjezd je vždy v 6,40 hodin z autobusové zastávky.                                                                                                         Poplatek za kurzovné je 490,-Kč a za jízdné 240,-Kč. Celkovou částku 730,- Kč uhraďte, prosím, do 10. 11. Dítěti dejte igelitovou tašku a do té  plavky, ručník a pití – VŠE PODEPIŠTE. Svačinu má z MŠ. Děti jsou z bazénu rozpařené, proto jim dejte přiměřené oblečení. Požádejte si o příspěvek u zdravotních pojišťoven a my Vám dáme potvrzení od Plavecké školy o plaveckém výcviku.

21.-22. 11. se koná Vánoční výstava v Hlinném. MŠ se každoročně účastní svými výrobky.

V neděli 29. 11. v 18 hodin bude probíhat Rozsvícení vánočního stromu na place. MŠ se bude opět účastnit se svým programem. Všichni jste srdečně zváni! Děti přiveďte v 17,50 hod

Závěrem bych chtěla poděkovat paní Brožové za kelímky od jogurtu a krabičky od čaje a manželům Čtvrtečkovým z Domašína za mák, který jsme použili na náplň do posvícenských koláčků. Děkujeme!

Kristýna Koblásová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři