XXI. 2. Mateřinka – říjen 2015

1.10.2015Mateřinka

Vážení rodiče,

počasí nám doposud přálo, tak jsme slunečné dny jsme trávili venku a se staršími dětmi protáhli nohy na turistických vycházkách v okolí MŠ.         I nadále budeme každé úterý podnikat tyto zábavné túry, proto děkujeme, že děti oblékáte podle aktuálního počasí.

Obě dvě třídy se nám rozběhly v upravených prostorách a všichni si to moc pochvalujeme. V září jsme se věnovali především vzájemným vztahům ve třídě, domlouvali si společná pravidla soužití ve třídě a zažili spolu nové věci. Pro upřesnění, v II. třídě „broučků“ teď pracuje paní učitelka Jana Hejzlarová (oprava překlepu v zářijové mateřince).

Informace ze schůzky s rodiči po zpracování vyvěsíme na nástěnce.

V měsíci říjnu nás čeká:

·        v úterý 6.10. FOCENÍ firmou Photodienst (Vánoční pozadí – vhodné jako dárek);

·        v úterý 13.10. DIVADLO „Štafličky“ s pohádkou „Princezna a drak“ (v MŠ);

·        ve čtvrtek 15.10. posvícenské veselí, věnujeme se tradicím a pečeme koláče;

·        ve čtvrtek 22.10. DIVADLO V RK „Perníková chaloupka“ a výlet do ČASTOLOVIC za zvířátky;

·        ve čtvrtek 29. a v pátek 30.10. omezený provoz MŠ (děti budou spojeny do I. třídy) z důvodu podzimních prázdnin.

A pokud bude počasí přát, ve spolupráci se ZŠ Dobré plánujeme oblíbenou „DRAKIÁDU“. Focení bude hrazeno, až fotografie přijdou (dle vašeho zájmu si je buď zakoupíte nebo firmě bezplatně vrátíte). Na divadla a výlety čerpáme z vašeho příspěvku na akce (300,-).

Fotky, pořízené z těchto akcí pí.uč. Koblásovou, budou po vašich souhlasech zveřejňovány na serveru rajče: https://skolka139.rajce.idnes.cz

Další fotky z minulého školního roku jsou na CD a to si můžete koupit u učitelek za 45,- Kč.

Pří vyzvedávání dětí si prosím ze třídy berte věci z košíčků domů. Kdo tak učinil, jistě se mu do rukou dostala brožurka o vyšetření zraku dětí firmou Prima Vizus. Výhodou tohoto vyšetření je, že vše se odehrává ve známém prostředí MŠ, vyšetření je rychlé a především včas odhalí oční vady, dříve něž začnou děti číst a psát. Oznamte prosím svůj případný zájem pí. učitelkám, ať se můžeme rozhodnout, zda máme firmu do MŠ pozvat.

Chcete přispět na léčbu mnoha dětských pacientů a ještě potěšit své děti? Fondu Sidus nám do MŠ opět dodal malé knížečky „Světoví lepíci“, kde děti poznají jiné národy prostřednictvím jejich typických znaků, oblečení a obydlí. Lepíky dostanete za 40,- u paní učitelky.

Starší děti mají za sebou první odpolední aktivity „Školáček“ (13:00 – 14:00 hod.). Všechny činnosti jsou v letošním roce zdarma. Pro lepší orientaci uvádím rozpis i zde.

  SUDÝ TÝDEN
·        pondělí „Sovičky“ – předmatematematické představy a grafomotorika (Andršová)·        úterý „Angličtinka“ (Hejzlarová)·        středa „Tvořílek“ – tvořivé tradiční i netradiční výtvarné techniky (Andršová)·        čtvrtek „Šikula“ – vytváření z různých materiálů (Hejzlarová)
LICHÝ TÝDEN
·        pondělí „Flétnička“ a „Zdravínek“ – poznáváme zdraví, bezpečnost (Koblásová)·        úterý „Jazýček“ a „Filda“– cvič. správné řeči, sl. zásoba + poznávání (Paštiková)·        středa „Flétnička“ a „Tančílek“ – hudebně pohybové činnosti (Koblásová)·        čtvrtek „Jazýček“ a „Dopraváček“ – pravidla, jízda na doprav. hřišti (Paštiková)

Mladší děti o nic nepřichází, režim v MŠ je uzpůsoben tak, aby vyhovoval všem. Řízené činnosti, kde probíhá široké spektrum rozvíjejících činností, mají děti v dopoledních hodinách, kdy se dokážou maximálně soustředit. Odpolední odpočinek pro mladší děti velmi důležitý, ovšem když neusnou, věnují se „tichým hrám“. Do budoucna plánuje paní D. Poulová angličtinku právě pro mladší děti, které budou mít zájem. Místo i čas vám v brzké době sdělíme, sledujte prosím nástěnky.

Velice děkujeme za pomoc, panu Železnému za opravení dvou tříkolek, paní Emrové  za tvořivý materiál a rodině Fajfrových, že nás k sobě pozvala na projížďku na koních. Všem rodičům děkujeme za povlaky na polštářky, hygienické pomůcky a nezbytné finance.

Vážíme si této spolupráce a přejeme tu správnou pohodu prožitou při slunečném podzimu,

Mgr. Tereza Andršová a kolektiv MŠ Dobré

Sponzoři