XXI. 10. Mateřinka – červen 2016

1.6.2016Mateřinka

Vážení rodiče, 

skončil nám krásný měsíc květen, ve kterém se uskutečnil zápis nových dětí do školky. Dětičky jim připravily drobné dárky a už se těší na nové kamarády. V mateřské školce jsme také měli chovatele největších papoušků – ARA. Děti viděly, jak jsou papoušci zbarveni a čím se živí a jak velkou péči potřebují. Shlédli jsme pohádky „Jak princezna ráčkovala“ a hudební program v RK „Řemeslo má zlaté dno“. Po divadle jsme se vydali na krásnou procházku podél “Dlouhé strouhy“ v Solnici a Kvasinách.

Jelikož už svítí více sluníčka, dbejte prosím na to, aby měly děti pokrývku hlavy (kšiltovky,šátky, atd..)

Na tomto odkaze si můžete stáhnout film, který je sice staršího data, ale přesto stále aktuální.

https://www.ulozto.cz/x6B83HFt/deti-bez-lasky-prof-phdr-zdenek-matejcek-z-vhs-44-min-mp4

A na co se můžeme těšit v červnu:

·         Středa  1. 6. výlet do Potštejna na hraný program pro děti “Ztracen v čase“. Zámkem nás provede šašek Klopejtko. Ukáže nám komnaty vznešené hraběnky, seznámíme se s uměním astrologie, s vynálezy a objevy z období baroka. Zavítáme do středověku a setkáme se se samotným Karlem IV. a jeho čtyřmi ženami. Projdeme stezku zámeckým parkem, navštívíme novou dětskou hernu a bludiště. Odjezd od MŠ v 7:30! Předpokládaný návrat 14-15hod.
Dejte dětem pohodlnou obuv, vhodné oblečení a pokrývku hlavy. Do batůžku přibalte pláštěnku, kapesník, pití v plastové lahvičce (DOBŘE UZAVIRATELNÁ). Jídlo na celý den zajistí jídelna MŠ. Sdělte prosím, zda je vašemu dítěti v autobuse špatně – dát ¼ kinedrilu – půl hodiny před jízdou.

·         Středa  8.6. pan L. Kubeček nám přijde vyprávět o svém postižení a jaký je život nevidomého.

·         Čtvrtek  9.6. Hudební program v MŠ „Hudební šlehačka plná smetany“ (40kč) hrazeno z akcí.

·         Středa  15.6. – návštěva předškoláků v 1. třídě v Dobrém.

·         Čtvrtek  16.-17.6. Tulácká noc pro předškoláky – děti se mohou těšit na výlet do Opočna, opékání párků a další dobrodružství, které je čeká ve školce. Bližší informace obdržíte včas.

·         Pátek  17.6. Divadlo v MŠ (p.Peřína) „O drakovi,který neuměl říkat R“ v 9.hod.

·         Středa  22.6. děti se mohou těšit na pohádku divadla  Štafličky, které přijede k nám do školky.

Srdečně zveme rodiče budoucích prvňáčků na ,,Slavnostní pasování předškoláků´´, které proběhne 22.6.2016 v  MŠ od  13 hod.

Děkujeme aktivním rodičům za sběr papíru. Výtěžek 3.890 Kč bude použit jako příspěvek na uhrazení jízdného a vstupného na výlet do Potštejna a Tuláckou noc. Část dáme  do SRPŠ.

Bohužel výtěžek nepokryje všechny náklady na divadla a výlety, proto  děkujeme za zálohu 300,- Kč na akce a prosíme zbytek rodičú o urychlené donesení peněz na akce – nejpozději do 6. 6. 2016.

Provoz mateřské školy bude přerušen od 11. 7.  do 5. 8. 2016. Provoz obnovíme 8. 8. 2016.

O prázdninách bude provoz omezen v jedné třídě. Nahlaste prosím včas, kdy vaše dítě přijde
o prázdninách do MŠ!

Děkujeme Grimmerovým za stuhy a krabice papíru a všem rodičům za podporu a spolupráci během školního roku 2015-2016. Dětem přejeme prázdniny plné dobrodružství a Vám všem slunečné dny plné pohody a odpočinku.

Ivana Zangeová a kolektiv MŠ Dobré    

Sponzoři