9. Mateřinka – květen 2017

1.5.2017Mateřinka

Vážení rodiče!

Aprílový měsíc duben je za námi a děti mají na co vzpomínat.

Se staršími dětmi jsme vyrazili na turistickou vycházku na židovský hřbitov na Skalce, kde jsme poznávali jarní květiny, Zlatý potok a navštívili pana Melichara a jeho domácí zvířátka. Děti byly také v ZUŠ Dobruška, kde se seznámily s hudebními nástroji a nabídkou vzdělávacích oborů. Všichni byly nadšeni z hudebního koncertu. V Rychnově nad Kněžnou děti shlédly „Pohádky z našeho statku“ a výstavu v na zámku v muzeu, kde děti obdivovaly letadlo. Předškolákům proběhl zápis do 1. ročníku základní školy a všichni se do školy moc těší.

Co nás čeká? 

V úterý 2. 5. – Zápis nových dětí do MŠ vDobrém

Ve čtvrtek 4. 5. po 8 hodině přijedou učitelky ze ZUŠ z Dobrušky a budou hledat dětské hudební talenty

Ve čtvrtek 11. 5. v 10 hod. přijede potřetí divadlo Cepík se svým posledním představením o zdraví a pohybu s názvem „Cirkus“. Divadlo bude za příznivého počasí probíhat venku.

V úterý 16. 5. v 7,20 pojedeme naposledy do Rychnova nad Kněžnou na dětskou pohádku “Jak to chodí u netopýrů“ a potom si prohlédneme auta a přístroje u HASIČŮ v RK. 

SBĚR PAPÍRU proběhne od pondělí 15. 5. do středy 17. 5. 2017. Balíky papíru noste přímo do přistaveného kontejneru na dopravním hřišti za školkou. Brána za školkou bude otevřena od 6:30 do 15 h.  Kdo přinese papír, bude mít levnější výlet do ZOO, protože výtěžek bude na tento výlet použit.

DEN MATEK

Zveme všechny rodiče, prarodiče a známé na besídku ke dni matek – v pátek 19. 5. 2017 od 15 h. v prostorách tělocvičny ZŠ (pentagon).

V pondělí 29. 5. 2017 od 8,30 h. – FOTOGRAF ve školce, čeká nás fotografování  – !!! vyfikněte se  !!!

V úterý 30. 5. 2017 jedeme na výlet do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Podrobné informace připravujeme a lístek spolu se souhlasem vám předáme.

Poslední červnový týden od 26. 6. 2017 a během prázdnin bude probíhat oprava budovy MŠ – výměna oken, svítidel a radiátorů v 1. poschodí a na schodišti.  

Poděkovat chceme pí. Grimmerové za vejdunky na velikonoce, manželům Spanilým za darovaný stoleček na venkovní zahradu a všem za dobrou spolupráci.

Krásný květen přeje Ivana Zangeová a kolektiv

Sponzoři