8. Mateřinka – duben

1.4.2017Mateřinka

Hody, hody, doprovody,
dejte vejce malovaný.
Nedáte-li  malovaný,
dejte aspoň bílý,
slepička Vám snese jiný…

Právě velikonočními koledami jsme se rozloučili s měsícem březnem. Holčičky si přinesly své pomlázky a prohnaly kluky po školní zahradě. Ale aby to nebylo chlapcům líto, mohou se těšit na svou koledu ve středu 12. 4. – doneste si pomlázky! 
Březen byl měsícem knih, proto jsme se s dětmi vypravili do místní knihovny, kde jsme se dozvěděli více o tom, jak se knihy ukládají a přečetli si pár příběhů – předškoláci jsou natolik šikovní, že jsme se pustili i do obrázkové četby říkadel.  Při návštěvě divadla  ,,Pohádky z košíčku”, jsme také zavítali do dětské knihovny v Rychnově nad Kněžnou. V mateřské školce jsme se poučili o důležitosti vody, při shlédnutí pohádky ,,Vše, co žije, vodu pije” (z akce Cepík).  Poznávali jsme Evropu, sousední státy, vlajky a starší děti vytvářely svoji knihu Evropy.  
Venku je již příznivé počasí k pobytu na zahradě, proto prosíme rodiče, aby uvážili vhodné oblečení – (tepláčky, mikiny, slabší bundy) pokrývku hlavy. Zanedlouho si budeme hrát na písku, jezdit na kolech, učit se značky a pravidla na dopravním hřišti, hrát si na prolézačkách, atd.

Co dalšího nás čeká:

V úterý 4. 4. starší děti vyrazí na odpolední turistickou vycházku na Skalku, směr Židovský hřbitov, kde se mohou pokochat krásnou přírodou a poznávat jarní květiny – podléšky, sasanky, podběl. 

Státní svátky:  14. 4. Velký pátek a 17. 4. Velikonoční pondělí.  Omezený provoz  bude ve čtvrtek 13. 4. Nahlaste, prosím, zda vaše dítě přijde do MŠ.    

V úterý 18. 4. navštívíme divadlo v Rychnově nad Kněžnou- děti se mohou těšit na ,,Pohádky z našeho statku”. Odjezd v 7.20h. Další program ještě hledáme.          
Ve středu 19. 4. pojedeme se staršími dětmi do ZUŠ v Dobrušce, kde si užijeme výchovný koncert. Odjezd linkovým autobusem ráno v 6,50h ze zastávky Dobré.

Ve středu 19. 4. 2017 proběhne od 13,30h do 16,30h v budově 1. stupně ZŠ (u kostela) –        ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU ZŠ DOBRÉ. Bližší informace na stránkách ZŠ Dobré https://www.zsdobre.cz/

ŠKOLIČKA PŘED ŠKOLOU – MŠ Dobré ve spolupráci se ZŠ Dobré zve všechny předškoláky a jejich rodiče na zábavné odpolední hodinky v tématu – usnadnění přechodu dětí do ZŠ z cyklu – ,,Než půjdu do školy”. Středa 26. 4. , 3.5, 10.5., 17.5. vždy od 16.00 do 17.00 v ZŠ Dobré – 1. stupeň.

SBĚR PAPÍRU proběhne během příštího měsíce od pondělí 15. 5 do 17. 5. 2017 v době provozu MŠ. Kontejner bude umístěn v areálu školky na dopravním hřišti (za budovou). Předem za donesené balíky děkujeme. Výtěžek použijeme na výlet do ZOO.

Na školní zahradě se snažíme všechny objekty (pískoviště, prolézačky, skluzavky) pečlivě opečovávat, aby dětem co nejdéle vydržely a byly pro ně plně bezpečné. Proto prosíme tatínky či dědečky, kteří mají zkušenosti se dřevem, o pomoc vyspravit zahradní domek, ve kterém si děti celé léto rády hrají a nachází v něm útočiště před sluníčkem.  
Prosíme také šikovné maminky, zda by pomohly s šitím návleků na boty. Rodiče je rádi využívají a některé stávající návleky již nelze zpravit. Aktivním rodičům předem děkujeme. Přejeme všem krásné jarní dny a veselé velikonoce.

Na další spolupráci se těší   Nikola Kábrtová a kolektiv MŠ Dobré.

Sponzoři